SR215E103MARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
In Stock: 18
Similar
Direct
KEMET
KEMET
Similar
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR215E103MARTR1
DigiKey Part Number
SR215E103MARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR215E103MARTR1
Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)