SR215C333JAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.033 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR215C333JAA
DigiKey Part Number
SR215C333JAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR215C333JAA
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)