SR212A470KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 956
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
KEMET
In Stock: 470
47 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR212A470KARTR1
DigiKey Part Number
SR212A470KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR212A470KARTR1
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)