SR211E104ZAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 1 807
Datasheet
0.1 µF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR211E104ZAA
DigiKey Part Number
478-2474-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR211E104ZAA
Description
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)