SR211E103ZARTR1
DigiKey Part Number
SR211E103ZARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR211E103ZARTR1
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Detailed Description
10000 pF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)