SR211C332JARTR1
DigiKey Part Number
SR211C332JARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR211C332JARTR1
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
3300 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)