SR211A151JARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 86
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
Direct
KEMET
In Stock: 164
Direct
KEMET
TDK
In Stock: 74
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Murata Electronics
In Stock: 990
Murata Electronics
In Stock: 939
150 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR211A151JARTR1
DigiKey Part Number
SR211A151JARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR211A151JARTR1
Description
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)