SR201C103KARTR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
In Stock: 35
Upgrade
Upgrade
In Stock: 980
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR201C103KARTR2
DigiKey Part Number
SR201C103KARTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR201C103KARTR2
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)