SR201A392GAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR201A392GAA
DigiKey Part Number
SR201A392GAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR201A392GAA
Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)