SR155A471JARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direct
Similar
TDK
470 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR155A471JARTR1
DigiKey Part Number
SR155A471JARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR155A471JARTR1
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)