SR152A5R6CARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
5.6 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR152A5R6CARTR1
DigiKey Part Number
SR152A5R6CARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR152A5R6CARTR1
Description
CAP CER 5.6PF 200V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±0.25pF
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)