SR152A1R0CAR
DigiKey Part Number
478-SR152A1R0CAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR152A1R0CAR
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.210" (5.33mm)
Tolerance
±0.25pF
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)