SR152A101GARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 1 659
Datasheet
100 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR152A101GARTR1
DigiKey Part Number
SR152A101GARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR152A101GARTR1
Description
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)