SR151C102JAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR151C102JAA
DigiKey Part Number
SR151C102JAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C102JAA
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SR151C102JAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)