SR151A820JAA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
KYOCERA AVX
In Stock: 2 684
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Similar
Similar
Murata Electronics
In Stock: 152
Murata Electronics
In Stock: 343
82 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR151A820JAA
DigiKey Part Number
SR151A820JAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A820JAA
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR151A820JAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)