SR151A220GAA
DigiKey Part Number
478-SR151A220GAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A220GAA
Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SR151A220GAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)