SR151A150GARTR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
15 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR151A150GARTR2
DigiKey Part Number
SR151A150GARTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A150GARTR2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)