SR151A101JAR
DigiKey Part Number
478-4844-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A101JAR
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SR151A101JAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)