SR125E104ZAA is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
0.1 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR125E104ZAA
DigiKey Part Number
SR125E104ZAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR125E104ZAA
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)