SR125E104MAR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 758
In Stock: 548
In Stock: 182
KEMET
KEMET
In Stock: 542
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR125E104MAR
DigiKey Part Number
SR125E104MAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR125E104MAR
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)