SR121C103KARTR2
DigiKey Part Number
478-SR121C103KARTR2TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SR121C103KARTR2CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121C103KARTR2
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)