SR121C103KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 35
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR121C103KAR
DigiKey Part Number
SR121C103KAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121C103KAR
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)