SR121A681JAR is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 1 496
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
KEMET
KEMET
In Stock: 381
TDK
In Stock: 385
TDK
In Stock: 595
Murata Electronics
In Stock: 572
Murata Electronics
In Stock: 761
680 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR121A681JAR
DigiKey Part Number
SR121A681JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121A681JAR
Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)