SR075E104MAATR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 548
In Stock: 182
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR075E104MAATR1
DigiKey Part Number
SR075E104MAATR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR075E104MAATR1
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR075E104MAATR1 Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)