SR075C104KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 329
In Stock: 0
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR075C104KAA
DigiKey Part Number
SR075C104KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR075C104KAA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)