SR075C103JAATR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
KEMET
KEMET
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR075C103JAATR1
DigiKey Part Number
SR075C103JAATR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR075C103JAATR1
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)