SR071A220JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direct
KEMET
In Stock: 873
KEMET
Murata Electronics
In Stock: 609
22 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR071A220JAR
DigiKey Part Number
SR071A220JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR071A220JAR
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)