SA105C683KAA is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA105C683KAA
DigiKey Part Number
SA105C683KAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA105C683KAA
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA105C683KAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%