SA105C153KAK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
0.015 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA105C153KAK
DigiKey Part Number
SA105C153KAK-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA105C153KAK
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA105C153KAK Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%