SA102C392KAA
DigiKey Part Number
SA102C392KAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102C392KAA
Description
CAP CER 3900PF 200V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
SA102C392KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%