SA102A470JARN is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 10 823
Datasheet
47 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA102A470JARN
DigiKey Part Number
SA102A470JARN-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102A470JARN
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA102A470JARN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%