SA102A470JAR
DigiKey Part Number
478-5203-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5203-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102A470JAR
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
EDA/CAD Models
SA102A470JAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%