SA051C682JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA051C682JAR
DigiKey Part Number
SA051C682JAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA051C682JAR
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SA051C682JAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Tolerance
±5%