SA051C472KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 17 978
Datasheet
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA051C472KAA
DigiKey Part Number
SA051C472KAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA051C472KAA
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA051C472KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Tolerance
±10%