REA1325680M200B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 388
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
68 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
REA1325680M200B
DigiKey Part Number
478-REA1325680M200B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REA1325680M200B
Description
CAP ALUM 200V POLAR
Detailed Description
Ripple Current @ Low Frequency
280 mA @ 120 Hz
Packaging
Bulk
Ripple Current @ High Frequency
392 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C