REA1325220M400B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 399
Datasheet
Parametric Equivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
In Stock: 1 954
Datasheet
CORNELL DUBILIER KNOWLES
In Stock: 0
Rubycon
Rubycon
Würth Elektronik
In Stock: 247
TDK
TDK
Panasonic Industry
In Stock: 746
Panasonic Industry
In Stock: 494
In Stock: 935
In Stock: 995
In Stock: 7
KEMET
In Stock: 90
22 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
REA1325220M400B
DigiKey Part Number
478-REA1325220M400B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REA1325220M400B
Description
CAP ALUM 400V POLAR
Detailed Description
Ripple Current @ Low Frequency
190 mA @ 120 Hz
Packaging
Bulk
Ripple Current @ High Frequency
266 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Voltage - Rated
400 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C