QB0603B25WYT
DigiKey Part Number
478-QB0603B25WYTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-QB0603B25WYTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-QB0603B25WYTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QB0603B25WYT
Description
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad 1.52mm x 0.76mm Rectangular
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
KYOCERA AVX
Outline
1.52mm x 0.76mm
Series
Thickness
0.0025" (0.064mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Material
Beryllium Oxide
Part Status
Active
Thermal Resistivity
13°C/W, 20°C/W
Usage
Heat Transfer
Thermal Conductivity
50W/m-K, 76W/m-K