QB0603A25WYS
DigiKey Part Number
478-QB0603A25WYS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QB0603A25WYS
Description
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad 1.52mm x 0.76mm Rectangular
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
KYOCERA AVX
Outline
1.52mm x 0.76mm
Series
Thickness
0.0025" (0.064mm)
Packaging
Strip
Material
Aluminum Nitride
Part Status
Active
Thermal Resistivity
13°C/W, 20°C/W
Usage
Heat Transfer
Thermal Conductivity
50W/m-K, 76W/m-K