QB0302B20EST\500
DigiKey Part Number
478-QB0302B20EST\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QB0302B20EST\500
Description
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad 0.77mm x 0.51mm Rectangular
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
KYOCERA AVX
Outline
0.77mm x 0.51mm
Series
Thickness
0.0020" (0.051mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Material
Beryllium Oxide
Part Status
Active
Thermal Resistivity
12°C/W, 19°C/W
Usage
Heat Transfer
Thermal Conductivity
53W/m-K, 81W/m-K