NOJB107M004RWJ
DigiKey Part Number
478-8861-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8861-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8861-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NOJB107M004RWJ
Description
CAP NIOB OXIDE 100UF 20% 4V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Niobium Oxide Capacitor 4 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.4 Ohms
Category
Dissipation Factor
16%
Manufacturer
KYOCERA AVX
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Manufacturer Size Code
B
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Capacitance
100 µF
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1210 (3528 Metric)
Voltage - Rated
4 V
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.4 Ohms