NOJA226M006RWJ
DigiKey Part Number
478-8860-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8860-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8860-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NOJA226M006RWJ
Description
CAP NIOB OXID 22UF 20% 6.3V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Niobium Oxide Capacitor 6.3 V 1206 (3216 Metric) 1.8 Ohms
Category
Dissipation Factor
8%
Manufacturer
KYOCERA AVX
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Manufacturer Size Code
A
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Capacitance
22 µF
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated
6.3 V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8 Ohms