MR051C223KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
MR051C223KAA
DigiKey Part Number
MR051C223KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR051C223KAA
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.235" (5.97mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)