MR041C103KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
In Stock: 839
In Stock: 27
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
MR041C103KAA
DigiKey Part Number
MR041C103KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR041C103KAA
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)