LP1206A0512BNTR\500
DigiKey Part Number
478-LP1206A0512BNTR\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-LP1206A0512BNTR\500CT-ND - Cut Tape (CT)
478-LP1206A0512BNTR\500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LP1206A0512BNTR\500
Description
RF FILTER LOW PASS 512MHZ 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
512MHz Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0.9dB 1206 (3216 Metric)
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
KYOCERA AVX
Insertion Loss
0.9dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Frequency
512MHz
Height (Max)
0.036" (0.92mm)