Image for LD08HC102KAX2A\500 is not available
LD08HC102KAX2A\500
DigiKey Part Number
478-LD08HC102KAX2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD08HC102KAX2A\500
Description
LD SERIES
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)