LD051C473KAB2A
DigiKey Part Number
478-12927-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12927-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12927-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD051C473KAB2A
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Detailed Description
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
LD051C473KAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)