LD051A150FAB2A
DigiKey Part Number
LD051A150FAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD051A150FAB2A
Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LD051A150FAB2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)