LD035C103KAB4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 9 146
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 9 033
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 602
KEMET
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
LD035C103KAB4A
DigiKey Part Number
LD035C103KAB4A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD035C103KAB4A
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD035C103KAB4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)