LD031C102JAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
LD031C102JAB2A
DigiKey Part Number
LD031C102JAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD031C102JAB2A
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD031C102JAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)