LD025C561KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
560 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
LD025C561KAB2A
DigiKey Part Number
LD025C561KAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD025C561KAB2A
Description
CAP CER 560PF 50V X7R 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD025C561KAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)